Baba-mama kapcsolat a modern családi életben
A mai világban a nők a legtöbb esetben nem engedhetik meg maguknak, hogy ők is a gyermek óvodás koráig otthon maradjanak.. Éppen ebből kifolyólag a baba-mama kapcsolat jellege megváltozott, mint amilyen az pár évtizeddel ezelőtt volt.
Régebben a nők nagy többsége nem dolgozott, hanem kifejezetten csak az volt a dolga, hogy a háztartási munkákon túl a gyerekek nevelésével foglalkozzon. A családon belül az ő szerepe volt a legnagyobb.
Mára a helyzet megváltozott, hiszen egy pár hónapos szülési szabadságot követően azonnal munkába állnak az újdonsült kismamák, aminek a legfőbb oka a félelem attól, hogy nehogy elveszítsék a munkahelyüket. Ebből kifolyólag a hagyományos értelemben vett baba-mama kapcsolat másként értelmezhető. A családnak, legfőképpen a nagyszülőknek nőtt meg a szerepe, akik a kicsivel vannak az óvodás kor eléréséig.
Mivel kisebb szerep jut az anyukáknak, ezért az apukáknak ma jóval több feladatuk van a kisgyermek nevelése, ellátása során, mint egy jó ötven évvel ezelőtt volt.
A modern családban a nevelés terén mindenkire kiegyenlített szerep jut. Az anyukák szerepe kisebb lett, az apukáké pedig nőtt ahhoz képest, amilyen a régi társadalombeli elfogadott helyzet volt.
A baba-mama közti kapcsolat nagyon lényeges arra nézve, hogy milyen lesz a gyermek személyisége, hiszen ez már az első perctől fogva formálódik az emberben. Az egész családnak figyelni kell arra, hogy a mostani rohanó világ ellenére is megfelelő nevelést és törődést kapjon a kisgyerek már az első pillanatoktól fogva.